На дан рођења српског књижевника и доктора Лазе К. Лазаревића, основна школа у Клењу која носи његово име обележила је 146-ту годишњицу. У сали Дома културе у присуству родитеља, ученика, наставника, представника општине, предствника цркве и других гостију, ученици су приредили пригодан програм. Директорка школе Драгана Којић на почетку је поздравила присутне и обратила им се говором у којем је укратко рекла шта је до сада урађено ове школске године и шта се планира. Затим је уследио богат школски прграм, у оквиру кога су се песмом, игром и глумом преставили ученици ове школе. Најбољи ученици, који су остварили добре резултате на такмичењима,  похваљени су дипломама и књигама. За госте и наставнике, у сали школе, приређен је свечани ручак.

Дан школе 13.05.2019. године